Posiadamy Certyfikat Ministerstwa Finansów potwierdzający możliwość prowadzenia biura rachunkowego. Dla twojego bezpieczeństwa jesteśmy ubezpieczenii w renomowanej firmie ubezpieczeniowej i posiadamy wysokie gwarancje bezpieczeństwa. Ponosimy pełną odpowiedzialność za prowadzoną księgowość.
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami OFERTY .
Gdzie działamy ?
Nie mamy ograniczeń terytorialnych, dokumenty zawsze możesz przesyłać online poprzez e-mail lub aplikację na twój telefon.
Jeśli preferujesz kontakt osobisty, biuro znajduje się w Lesznowoli oraz w Magdalence , ale klientów obsługujemy we wszystkich okolicznych miejscowościach np. Nowa Wola , Łazy, Łady, Nadarzyn, Warszawa, Władysławowo, Sękocin, Raszyn, Bobrowiec, Piaseczno.
Dlaczego My ?
Niskie ceny i wysoka jakość usług
Standardy zgodne z RODO
Nowoczesne systemy IT
Ubezpieczenie i wysokie standarty bezpieczeństwa
Bezpłatne porady i bezpośredni kontakt z właścicielką
Duże doświadczenie poparte szkoleniami
Certyfikat Ministerstwa Finansów
Darmowy program do fakturowania R2faktury Mini
Aktualności Podatkowe
i informacje o Promocjach
Objaśnienia porządkują przyjmowane różnymi ścieżkami – tarczami antykryzysowymi, czy rozporządzeniami Ministra Finansów – narzędzia dla podatników, których dotknęła epidemia COVID.
Kierujemy je do przedsiębiorców, pracodawców, inwestorów, innowatorów i obywateli, bo każda z tych grup była adresatem zmian w przepisach, które wprowadzaliśmy w czasie pandemii.
Podatnik korzysta z ochrony, jeżeli zastosuje się do objaśnień podatkowych, a jego stan faktyczny jest zbieżny z tym opisanym w objaśnieniach.
„W ostatnich miesiącach jednym z naszych głównych zadań było zapewnienie firmom możliwości przetrwania na rynku. Działaliśmy więc szybko, bo wiedzieliśmy, że pomoc jest bardzo potrzebna. Wsparcie finansowe to jedno, ale strategiczne znaczenie miało wprowadzanie odpowiednich przepisów. Często były to zupełnie nowe regulacje. Teraz jest odpowiedni czas na ich objaśnienie" – powiedział minister finansów Tadeusz Kościński.
„Przepisy kolejnych ustaw tarczowych i rozporządzeń wydawanych przez Ministra Finansów odegrały znaczącą rolę w ograniczeniu gospodarczych skutków epidemii. Wraz z ogromną liczbą korzystających z nich podatników pojawiło się również wiele pytań dotyczących sposobu ich stosowania. W wyniku spotkań i warsztatów z biznesem oraz kontaktów z podatnikami, przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej stawiane przez nich pytania. Przy ich sporządzaniu kierowaliśmy się zasadą ochrony zaufania podatnika: interpretacji wątpliwości na jego korzyść oraz zapewnienia mu maksymalnego komfortu i bezpieczeństwa stosowania prawa. Dlatego wydaliśmy je w formie objaśnień podatkowych – powołanie się na nie, chroni go przed negatywnymi konsekwencjami ewentualnych błędów" – dodał wiceminister Jan Sarnowski.
Od 1 stycznia 2020 r. fakturę do sprzedaży zarejestrowanej na kasie fiskalnej i potwierdzonej paragonem można wystawić tylko wtedy, jeżeli paragon ten zawiera NIP.
Paragon do kwoty 450 zł brutto (100 euro) z NIP nabywcy stanowi fakturę uproszczoną [1].
https://www.gov.pl/web/finanse/nowe-zasady-wystawiania-faktur-do-paragonow
„Uporządkowanie systemu stawek obniżonych VAT to odpowiedź na kłopoty interpretacyjne oraz problemy, które wynikają z konieczności przyporządkowania poszczególnych towarów do właściwych stawek. Zmiany zwiększą pewność podatników i organów podatkowych co do prawidłowości stosowania przepisów VAT. W ten sposób likwidujemy podatkową niepewność, bardziej dokuczliwą od obowiązków podatkowych." – ocenia minister finansów, prof. Teresa Czerwińska.
Korzyści z nowej klasyfikacji towarów i usług
Generalne obniżenie stawek VAT („równanie w dół"), w tym na:
podstawowe produkty żywnościowe – owoce tropikalne i cytrusy, każdego rodzaju pieczywo i ciastka, zupy, buliony, żywność homogenizowaną i dietetyczną, przyprawy,
produkty dla niemowląt i dzieci – żywność, smoczki, pieluszki, foteliki samochodowe,
produkty dla kobiet (artykuły higieniczne),
e-booki i e-czasopisma – tak, aby były opodatkowane tak, jak ich papierowe odpowiedniki.
„Nowe stawki VAT stanowią kontynuację polityki prorodzinnej rządu i wsparcie ekonomiczne dla polskich rodzin. Zależy nam również na promocji rozwoju czytelnictwa oraz rozwoju społeczeństwa w zakresie kultury i nauki oraz korzystania z najnowszych zdobyczy technologii. Stąd nasza propozycja niższej stawki na e-booki i e-czasopisma" – wyjaśnia minister Teresa Czerwińska.
Ułatwienie podatnikom prowadzenia działalności gospodarczej
Nowe instrumenty zwiększą pewność podatników i organów podatkowych co do prawidłowości stosowania przepisów VAT, m.in. w zakresie stawek tego podatku.
Uproszczenie systemu stawek obniżonych VAT. Przykładowo:
pieczywo – obecnie stawka VAT dla pieczywa świeżego zależy od daty minimalnej trwałości lub terminu przydatności do spożycia. Jeśli data ta nie przekracza 14 dni to stawka wynosi 5%, ale gdy przekracza 14 dni – stosuje się stawkę 8%,
ciastka – podobnie jak przy pieczywie, stawka jest zależna od daty minimalnej trwałości lub terminu przydatności do spożycia. Jeśli to mniej niż 45 dni, stawka wynosi 8%, gdy przekracza ten termin – wzrasta do 23%,
owoce – obecnie większość owoców (krajowych) jest opodatkowana stawką 5%, stawka 8% ma zastosowanie do owoców tropikalnych i cytrusowych.
https://www.mf.gov.pl/ministerstwo-finansow/wiadomosci/aktualnosci/ministerstwo-finansow2/-/asset_publisher/M1vU/content/stawki-vat-beda-prostsze-i-latwiejsze-w-uzyciu?redirect=https%3A%2F%2Fwww.mf.gov.pl%2Fministerstwo-finansow%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_NsX0%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3D_118_INSTANCE_9Jwz__column-1%26p_p_col_count%3D1#p_p_id_101_INSTANCE_M1vU_
Łatwiejszy kontakt z administracją skarbową
1 stycznia 2018 r. w strukturze JPK_VAT pojawi się też dodatkowe, nieobowiązkowe pole „adres e-mail" w danych nagłówkowych.
To również wyjście naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców. Ułatwi to szybki kontakt z podatnikiem, kiedy administracja skarbowa znajdzie niezgodności w złożonym JPK_VAT. Wysłanie powiadomienia pozwoli przedsiębiorcom na korektę rozliczenia bez konsekwencji oraz bez potrzeby bezpośredniej wizyty w urzędzie skarbowym.
Gdzie znajdziesz nowy JPK_VAT
Nowy schemat JPK_VAT został opublikowany na stronie Krajowej Administracji Skarbowej.
Zobacz też stronę o Jednolitym Pliku Kontrolnym (link otwiera nowe okno w inym serwisie) na Portalu Podatkowym Ministerstwa Finansów.
Ważne!
Pliki JPK_VAT za miesiące wrzesień-grudzień 2017 r. należy przesyłać zgodnie z dotychczas obowiązującą strukturą.
Źródło -> http://www.mf.gov.pl/ministerstwo-finansow/wiadomosci/aktualnosci/ministerstwo-finansow2/-/asset_publisher/M1vU/content/od-1-stycznia-2018-r-jpk_vat-prostszy-dla-przedsiebiorcow?redirect=http%3A%2F%2Fwww.mf.gov.pl%2Fministerstwo-finansow%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_qU6T%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dcolumn-1%26p_p_col_count%3D3#p_p_id_101_INSTANCE_M1vU_